دستگیره صنعتی زاویه دار

دستیگره های درب پلی-قسمت اول

همه دستگیره ها یکسان نیستند. دسته ها انواع مختلفی دارند از جمله دستگیره های درب درب پلاستیکی و دستگیره  درب باکالیت و دستگیره های درب آلومینیوم با طول متغییر. دستگیره صنعتی درب دارای طراحی ساده و ارگونومیک هستند که استفاده از آنها را آسان می کند. و در حالی که ممکن است شبیه به دستگیره های دیگر به نظر برسند، این دستگیره ها دارای شکل منحصر به فردی هستند. معمولا برای ساخت بعضی از ماشین آلات و دستگاه ها در صنایع مختلف مورد استفاده قرار میگیرد.

دستگیره های درب مدل پلی چیست؟

دستگیره های درب پلی، از نوع دستگیره های کششی برای باز شدن درب هستند. آنها به دلیل شکل درب پلی مانندی که دارند به “دسته درب پلی” معروف هستند. آنها دارای یک بخش میله برجسته در مرکز هستند که در طرفین به پایین شیبدار است. جنس های متفاوتی برای این نوع شکل در نظر گرفته شده است که با توجه به نوع کاربرد میتوان یکی از آنها را انتخاب کرد. شما میتوانید برای خرید این نوع قطعه تخصصی که جهت طراحی اولیه و یا نوع قطعه یدکی ماشین آلات و دستگاه به فروشگاه میدون صنعت سر بزنید و دنیای از دستگیره ها با جنس ها و ابعاد  مختلف را مشاهده کنید

استفاده های رایج برای دستگیره های صنعتی درب پلی

می توانید از دستگیره صنعتی درب پلی روی درب ها استفاده کنید. برای درب های تخت که بتواند بست های رزوه ای را در خود نگه دارد. دستگیره های درب پلی به دلیل طراحی ساده، گزینه ای محبوب برای درب ها هستند. پس از نصب، میله ای را ارائه می دهند که می توانید آن را بگیرید و بکشید تا دربی را باز کنید.

همچنین می توانید از دستگیره های درب پلی روی کابینت ها استفاده کنید. کابینت ها برای باز و بسته شدن به نوعی دسته یا دستگیره نیاز دارند. دستگیره های درب پلی یک راه حل ارائه می دهند. نصب دسته درب پلی روی کشو کابینت به شما این امکان را می دهد که کشو را با کشیدن آن باز کنید.

در حالی که بیشتر دستگیره های درب پلی در درب ها و کابینت های چوبی استفاده می شود، می توان از آنها بر روی پروفیل های آلومینیومی استفاده کرد. تقریباً روی هر پروفیل آلومینیومی می توانید یک دسته درب پلی نصب کنید. اگر نیاز به باز کردن یا کشیدن پروفیل آلومینیومی دارید، ممکن است بخواهید یک دسته درب پلی روی آن نصب کنید.

چه مواردی باید هنگام خرید دستگیره صنعتی در نظر بگیرید

هنگام خرید دستگیره صنعتی درب پلی، بررسی کنید که چه نوع بست های رزوه ای برای نصب مورد نیاز است. اکثر دستگیره های درب پلی دارای یک سوراخ در هر انتها هستند. برای نصب دسته درب پلی، باید آن را روی در یا سطح قرار دهید، پس از آن می توانید یک جفت بست رزوه ای را از طریق این سوراخ ها عبور دهید.

با این حال، نوع خاصی از بست رزوه ای که دسته درب پلی برای نصب نیاز دارد، ممکن است متفاوت باشد. برخی از دسته های درب پلی ممکن است به اتصال دهنده هایی با رزوه های پهن تر از بقیه نیاز داشته باشند. بست های رزوه باریک نسبت به رزوه های پهن فاصله کمتری بین رزوه های خود دارند. به عنوان مثال پیچ های M6 دارای فاصله رزوه ای 6 میلی متری هستند.

هنگام خرید دستگیره درب پلی باید مواد را در نظر بگیرید. اکثر دستگیره های درب پلی از یک تکه ماده مانند درب پلاستیک ساخته شده اند. دسته های درب پلی درب پلاستیکی سبک، راحت و بادوام هستند. این خواص آنها را به یک انتخاب محبوب تبدیل می کند.

در قسمت بعدی در مورد کاربرد دستگیره صنعتی پلاستیکی و نمونه های واقعی با شما صحبت خواهیم کرد.

اگر به دنبال دستگیره های درب پلی

برای دیدن انواع دستگیره کلیک کنید!